Choď na obsah Choď na menu
 


PO SĹUBNOM ZAČIATKU NAKONEC PREHRA S LIPTÁKMI

5. 3. 2011

V prvom zápase tohto týždenného dvojkola sa naplno prejavilo staré české príslovie - První vyhrání z kapsy vyhání - kedy sme dnes začali svoj zápas s Lipt. Mikulášom viac ako dobre. V rozmedzí prvých 2 minút zápasu sme viedli 2:0 a vyzeralo to že Liptáci dnes odídu s prázdnymi rukami.... No motor Liptákov sa rozbehol na plné obrátky a naše mužstvo sa po prvých 5 minútach 1. tretiny začalo považovať za víťazov zápasu a to bol začiatok nášho konca.

Liptáci začali byť rychlejší, mali oveľa presnejšie prihrávky, vedeli o sebe a tak prevzali iniciatívu na ihrisku a do konca tretiny sa im podarilo aj zásluhou toho, že sa naši hráči nechávali zbytočne vylučovať, vyrovnať skóre. Je sice pravdou, že sa našemu družstvu v časti tretiny podarilo vytvoriť v rozmedzí niekoľkých desiatok sekúnd tlak na súpera a vytvorilo si zopár "závarov" pred súperovou bránkou, no nedokázali v takých momentoch prepasírovať loptičku do svätyne Liptákov. Výraznou mierou na tom má zásluhu aj brankár súperov, ktorý sa vedel postaviť a väčšina striel Profisu triafala jeho a nie odkryté časti jeho bránky.

Neschopnosť hráčov Profisu udržať krok s rýchlymi hráčmi Liptova, nepresné prihrávky, neschopnosť spracovať neposednú loptičku a strelecká impotencia - až na zopár svetlých okamihov - ale aj ďalšie zbytočné vylúčenia mali za následok, že Liptovský Mikuláš v priebehu 2. časti hry zvýšil svoj náskok na 2:4. Mali sme v priebehu 2. tretiny opäť zopár minút, kedy sme si spomenuli aká hra na Liptákov platí a zopárkrát sme potrápili ich brankára, no bez pozitívneho účinku.

Tretia tretina bola verným obrazom doterajšej hry nášho mužstva, aj keď bolo badať menšie poľavenie vo výkonu súpera. vedomí si nutnosti uhrať nejaké body aby sme zotrvali v postupovej hre do play off sa nám podarilo spresniť hru, čo malo za následok jednogólový úspech, no stále to nestačilo k tomu aby sme skóre aspoň srovnali.... túto snahu nezúročilo ani viac ako minutové powerplay na konci tretiny a tak si Liptáci z nášho ihriska dnes vezú cenné tri body a nám nezostáva nič iné ako dúfať že to budú ich posledné.

Dúfajme, že budú vyslyšané aj naše nádeje, že sa Žirafe nepodarí získať ďalšie body a nám - aj keď hypoteticky - sa podarí uchmatnúť nejaké bodíky v zajtrajšom zápase s Pruským a ak boh dá v Martine budúci víkend.... no tieto nádeje sa pohybujú riadne za hranicou sci-fi....

Výsledky 20. kola celkovo:

Profis Sharks BA – MHBO Liptov -  3: 4

(2:2,0:2,1:0)

Góly: Príbela, Axamit, Tomašech – Balažovič 2, Chovan, Zrník 

DT Žirafa PB – HBK Nitrianski rytieri Nitra - 1: 3

(0:2,1:0,0:1)

Góly: M.Krúpa – Mach 2, B.Thron 

HBC Žirafa ZA – SPORT TREND Ž.n/H. - 10: 3

(4:2,4:0,2:1)

Góly: Hájek, A.Dubovec, Lajčiak, Melicherčík po 2, Koštek, Vojaský – Nemček, Strohner,  Považanec

HBK Kometa Vrútky – HBK 87 Skalica -  3: 2sn

(0:1,0:1,2:0-1:0)

Góly: Kolčák, S.Čavajda, rozh. nájazd Dej – Baránek, Martinusík

ŠKB Izoglobal Kappa MT – Reebok Ružinov BA -  4: 2

(0:1,2:0,2:1)

Góly: Michnáč, Fedor, Kollár, Šalaga – Huber, Behúl

LG TPS Bratislava – ŠK 98 Pruské - 3: 2

(0:1,2:1,1:0)  

Góly: Kanich 2, Drozdík - Kyselica, Bakoš

 

Lepší obraz o dnešnom dueli si urobíte pozretím videozáznamov : 

1. tretina
2. tretina
 3.tretina
 
 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Nemám pocit...

(admin, 10. 3. 2011 16:55)

že by som tým, že pomenujem v čom boli hráči Liptova viac ako 80% zápasu lepší z vás robil debilov ... o debiloch tu píšeš ty ne ja... máš právo aby sa ti nepáčilo ako komentujem zápas, no píšem to čo som videl a aký dojem z vašej hry mám...
mne sa nepáči, že aj keď viete v rozmedzí dvoch minút dať dve perfektné bránky a potom prepustíte iniciatívu súperovi, to že si neviete presne prihrať je žiaľ pravda, že máte problém rýchlo a presne spracovať poskakujúcu loptičku je tiež pravda, o tom že ste boli vylučované za fauly, ktoré boli absolútne zbytočné a ktoré boli urobené v momentoch hry, kedy nebolo nutné faulovať je tiež pravda.... a je pravda tiež to, (a v svojom komentári som to napísal) že ak začnete hrať svoju hru, máte navrch nad súperom, no museli by ste tak hrať väčšinu zápasu a nie len zopár minút...
to že v mužstvu nie je kolektívny duch na to poukazujem už dlho a neskutočne ma to s...e, ako aj to, že veľa hráčov - tak v minulosti ako aj v súčasnosti - na miesto toho aby zamakali a brali výsledky klubu za svoje vedia hladať chyby na druhých a svojími rečami znechutia zvyšok manšaftu, alebo zdupkajú k inému mužstvu ...
a najviac ma vie vytočiť okamih, kedy vidím a počujem hráča Profisu, ako s úsmevom na tvári diskutuje v okamihu prerušenia hry s divákom o tom, na aký zápas ešte po extralige pôjde a čo ešte má dnes v pláne odohrať...alebo pribehne na poslednú chvíľu sa po inom zápase "vyklusať na extraligový zápas"...
ale aby som to uzavrel... oveľa spokojnejší by som bol, ak by som musel premýšľať ktorý komentár, či už hráčov, vedúcich mužstva či trenéra má dať na web skôr, než premýšľať čo dať vôbec na web....
a nahnevaný som a riadne. no až po zápase, ktorý sme - aj keď bol tak krásne rozbehnutý - napokon prehrali... no nepraj si aký by si musel čítať komentár, keby že sa na vás chcem vyventilovať !!!!

hmm...

(axo, 10. 3. 2011 16:12)

viem že sme hrali zle, že sme neni tím aký by mal byť. v tíme nie je žiadna morálka. každý si robí čo chce. tímové pokyny sa nedodržavajú. ale spôsob akým vy komentujete zápas sa mi nepáči. príklad: liptáci boli rýchlejší a mali ovela presnejšie prihrávky, neschopnosť hráčov profisu. toto sú vaše slová, takéto slová by mal písať súper a nie, niekto kto je na "našej strane", Vy ste ich vychvalovali vo všetkom (prečo nám teda nedali 30golov ked hrali tak skvele podla Vás?) a naše svetlé momenty ste akoby nasilu písali.
Prečítajte si to ešte raz(ten komentár k zápasu)- ved vy ste nás proste iba zhadzovali a urobili z nás debilov. Náš tím má slabého tímového ducha. lebo prišlo zopár nových hráčov a aj tí čo sú tam dlho, sa na treningoch moc nevídajú. Ani jedného našeho hrača ste nepochválili. Neviem či ste boli nahnevaný už pred zápasom ale rozhodne ste si to v komentári k zápasu vyventilovali.

alebo sa na to

(admin, 8. 3. 2011 20:02)

môžem vys...ť aj ja, môžem web zavrieť, alebo ho spravovať len pre U 16 - aj tak to robím za zaplať pánboh a na úkor svojho osobného voľna, po večeroch a nociach, a budem mať pokoj a nebudem musieť čítať urazenecké ciráty trafených husí....

keď sa ti nepáči

(admin, 8. 3. 2011 19:56)

Ak na na náš web nedám nejaký komentár ja, nikto okrem Vlada, ktorý mi posune cez telefón dve tri vety, nepovažuje za potrebné sa vyjadriť - aj keď máte koľkokrát všetci po zápase rečí ako koza bobkov ... prakticky na každom poriadnom webe klubov sa to len hemží komentármi, vyjadreniami hráčov a trenérov o nejakej diskúzii ani radšej nehovorím, no u nás ticho ako v hrobe.
Nebude šťastnejšieho odo mňa ak budem môcť vkladať na web vaše vyjadrenia a nebudem ich musieť tvoriť sám.
Ak to tak nebude a budete na s...ť tak ako doteraz, budem komentovať zápasy, ktoré som osobne videl ja a tak ako uznám za vhodné...lebo nemám pocit, že by som napísal niečo čo by nebola pravda... a vy potom môžete akurát tak držať kušnu a krok

for AXO

(fanusik, 8. 3. 2011 19:45)

nič ti nebráni aby si ako priamy účastník a spoluautor prehry "pravdivo" zhodnotil, prečo ste boli schopní dať behom prvých dvoch minút 2 góly a potom .....
čo urobili súdruhovia z NDR zle, že ste sa nechávali vylučovať za úplne zbytočné fauly, ktoré boli presne v kontextu, keď už neviem čo s tým súperom urobím, tak ho sfaulujem, a aj keď ste v niektorých okamihoch dobýjali bránu Liotákov ako nemci Stalingrad, no gól ste nevedeli dať, a ak sa ti zle číta komentovanie v čom boli Liptáci po tom čo sa otrepali z dvoch vašich rýchlych gólov lepší ako vy a nechceš to zobrať ako suché komentovanie faktov - tvoj problém

axo

(kajgorodov, 8. 3. 2011 18:13)

ty nemas rad sci-fi? :D

zase raz krásny komentár k zápasu

(Axo, 8. 3. 2011 17:52)

čo je to za prije.aný komentár o zápase. Ked vyhráme tak nás vychvaluje, ked prehráme tak z nás robí úplne trosky. radšej nech nič nepíše. Robí z nás debilov pred všetkými a ešte to aj posiela na stránku sportvin.sk
uplne neobjektívne hodnotenie zápasu!!!!!!

šak s Nitrou netreba behať

(fanusik, 8. 3. 2011 14:33)

Matúško Matúško....šak Vladko jasne píše, že za tri vreca krumplí Profisu nebude treba v Nitre behať a aj tak vyhrá....

vladko

(Matuš, 8. 3. 2011 13:47)

s nitrou si ani neškrtnete :)ved liptaci vas ubehali 10 siati a čo taka nitra ?

vsetkym tomasom

(vlado palinkas, 7. 3. 2011 21:38)

to este neni vsetko,v Martine som pre istotu dohodol bod a s Nitrou vo stvrt finale nam pustia tri zapasy .Dohoda znie tri vrecia zemiakov.Dalej sa k tejto teme vyjadrovat nebudem!!!!!!!!!!!!

pobavil si Tomaško

(fanusik, 7. 3. 2011 21:34)

a inak všetko dobré k tvojim meninám

profis

(tomáš, 7. 3. 2011 15:40)

gratulujeme profisu k dohodnutým zápasom. ten v Skalici a doma s Pruským....ale ked to nejde na ihrisku, dá sa to aj ináč...ZA a LM skončili ako štatisti a nezaslúžene

street game

(gratulujem profisu, 6. 3. 2011 14:07)

gratulujem profisu... good luck play-off

hokejbalek

(prezidentka hbk, 5. 3. 2011 21:21)

gratulujem liptáci